Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w naszej bibliotece odbyło się 05.12.2023r. Tym razem sięgnęliśmy po książkę Anne Tyler „Dziewczyna jak ocet”. Jest to powieść inspirowana Szekspirowską komedią pt.„ Poskromnienie złośnicy”. Książka ta powstała w ramach koncepcji „Projekt Szekspir”-to akcja promująca sławnego dramaturga, który w roku 2016 obchodził 400 rocznicę śmierci. Z tej okazji powstał pomysł, by znani i sławni pisarze napisali na nowo, bazując na pierwowzorze, to co stworzył ten wybitny poeta i dramaturg, tylko, że w odniesieniu do czasów nam współczesnych. Bohaterka „Dziewczyny jak ocet” to Kate, która pracuje w przedszkolu. Jej ojciec jest naukowcem, który prowadzi badania naukowe. Niespodziewanie prosi on swoja córkę  by wyszła za mąż za jego asystenta Piotra, ponieważ grozi mu deportacja ze względu na kończącą się wizę. Doktor próbuje z całych sił, by młodzi zapałali do siebie miłością. Czy mu się  to udało? Czy Kate będzie w stanie poświęcić się dla ojca?  Tego wszystkiego dowiecie się po przeczytaniu tej książki.  Według opinii naszych klubowiczek, sam zamysł odświeżenia Szekspira wydaje się być dobrym pomysłem, tym bardziej, że coraz rzadziej sięga się po takich klasyków. Choć powieść momentami była zabawna i intrygująca, to jednak nie zachwyciła. Była zbyt monotonna i brakowało w niej typowego zwrotu akcji, żeby móc zaskoczyć czytelnika.

W tym roku to było ostatnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Szlichtyngowej. W świątecznej atmosferze i przy dobrej kawie, postanowiłyśmy podziękować naszym klubowiczom za ich całoroczną obecność na naszych spotkaniach.