11 października 2022r. w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki omawialiśmy z klubowiczami książkę „Biblioteka w oblężonym mieście” – Mike Thomsona. Jest to historia o niezwykłej bibliotece, którą stworzyli ludzie często narażając własne życie, by ocalić książkę. Reportaż ukazuje nam dwa światy, jeden „na górze”, gdzie toczy się wojna i ten „na dole”, gdzie młodzi ludzie próbują ocalić jak najwięcej książek. „Bałam się, że będzie to książka trudna w odbiorze bo to reportaż, ale mile się zaskoczyłam. Czytało się książkę jak powieść” – powiedziała jedna z uczestniczek spotkania.

„ Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego”