25.05.2022 r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem hiszpańska pisarka Carla Montero zabrała nas w podróż w czasie, gdzie szukaliśmy korzeni Gianny - młodej pani architekt, która postanowiła wyjechać do Castelupo, by poznać historię swej rodziny, a w szczególności babci Anice. Skrywane tajemnice powoli łączą się w całość, by czytelnik mógł odkryć całą prawdę o rodzinie Verelli.„Byłam zachwycona książką, ponieważ opowieść toczy się we Włoszech”- mówi jedna z członkiń naszego klubu. Druga zaś dodała - „Trzeba mieć w życiu szczęście żeby przeżyć okropieństwa wojny”. Te dwie historie łączące się w całość doprowadziły nas do jednego spostrzeżenia, że nie da się odciąć od korzeni.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego