W dniu 17.10.2017 Biblioteka Publiczna oraz Zespół Świetlic zaprosił uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej uczniów Szkoły Podstawowej w Jędrzychowicach oraz Szkoły Podstawowej w Starych Drzewcach na przedstawienie  w wykonaniu aktorów Teatr Tak pt. W siedem dni dookoła bajek. Głównym bohaterem był Smok Smokowski, który zabrał dzieci w podróż do krainy bajek. Każdego dnia odwiedzał razem z dziećmi  inną bajkę.  Odwiedziliśmy razem z naszym bohaterem Kaczkę Dziwaczkę, Czerwonego Kapturka, Biedroneczkę oraz Igłę, z  którą za którą zatańczyliśmy jej szalony taniec. W przedstawieniu poza zapoznaniem z twórczością Jana Brzechwy mieliśmy okazję nauczyć się także dni tygodnia oraz kilku zwrotów grzecznościowych w języku angielskim.