Z okazji Tygodnia Bibliotek nasza Instytucja przygotowała Piknik z książką dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej, który odbył się w parku w Szlichtyngowej oraz drugi dla uczniów Szkoły Podstawowej w Starych Drzewcach, który miał miejsce terenie tamtejszej placówki. W pierwszej części spotkania dzieci spotkały się Clownem Feliksem z Teatru Szczęście z Krakowa, który przygotował dla nich moc atrakcji. Były balony, pokaz przeróżnych sztuczek magicznych a nawet dzieci stworzyły orkiestrę wraz z clownem. W drugiej części spotkania zostały rozdane nagrody książkowe w związku z ogłoszonym wcześniej konkursem pt. Moja wymarzona książka. Wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Szlichtyngowej klasyfikacja ostateczna przedstawia się następująco:

I miejsce Kornelia Lach
II miejsce Martyna Jarosz
III miejsce Emilia Łakomska, Miłosz Neć

Wyróżnienia: Wiktoria Wardecka, Amelia Maślińska, Klaudia Domagała, Maja Szpatowicz, Jan Neć, Victoria Mielcarek.

Natomiast w Szkole Podstawowej w Starych Drzewcach:

I miejsce Agata Bąk
II miejsce Karina Flieger
III miejsce Marcel Szymakowski

Wyróżnienia: Milena Wojciechowska, Kornelia Dąbrowska, Dobrosława Szuman, Maksymilian Taraszkiewicz, Martin Matuszewski. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy wszystkich do brania udziału w tego typu konkursach.