11 maja 2017r. dzieci z przedszkola Samorządowego w Szlichtyngowej odwiedziły naszą Bibliotekę Publiczną w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Po przywitaniu gości Pani Dyrektor Anna Neć przestawiła dzieciom Panią Eugenię Kosmowską ? byłą Kierownik, która obecnie znajduje się na emeryturze.  Dzieci były pod opieką pań: Katarzyny Ilmak i Joanny Hańko . Pani Gienia zabrała dzieci w zaczarowaną podróż. Przeczytała im między innymi książkę pt. Franklin i książka z biblioteki. Po zakończonej lekturze rozmawiała z młodymi czytelnikami jak to Franklin zgubił wypożyczoną z biblioteki  książkę oraz o jego zabawnych perypetiach. Następnie Pani Eugenia  przeczytała dzieciom Wierszyki  przedszkolaka i rozmawiała z nimi jak powinny dbać o porządek w swoim pokoju. Dzieci opowiadały również w jaki sposób one dbają o swoje książki. Mówiły również o tym, jakie bajeczki czytają im rodzice w domu. Na sam koniec spotkania przedszkolaki zaśpiewały nam piosenkę, która już niedługo stanie się hymnem ich przedszkola.  Nasz gość przygotował dla swoich słuchaczy dodatkowo słodką niespodziankę. Dziękujemy Pani Eugenii Kosmowskiej za spotkanie z przedszkolakami w naszej bibliotece.