Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich wraz z Zespołem Świetlic w Szlichtyngowej zaprosiliśmy Teatr Maska z Krakowa, który przygotował dla uczniów szkół podstawowych z naszej gminy przedstawienie pt. Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary!. Była to historia pewnego chłopca, który postanawia zapisać się do biblioteki. Po spotkaniu z panią Sową, która jest bibliotekarką, chłopiec zakłada kartę i spostrzega, że zapisane są na niej słowa zaklęcia. Chłopiec orientuje się, że w bibliotece działa magia, prowadząca go do starej księgi, która zaprasza go do swojego świata.

Dodatkowo uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej wzięli udział w pochodzie, podczas którego zachęcali mieszkańców do czytania książek.