W przeddzień  trzeciej rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej przy współpracy z Klubem Seniora, zorganizowała spotkanie pt. Najwybitniejszy Polak - Jan Paweł II. Podczas uroczystości zaprezentowana została wystawa przygotowana przez p. Kamilę Kamińską, która ukazała nam fotografie Papieża z lat młodości oraz  z okresu pontyfikatu. Całość dopełniły cytaty, które powinny być dla nas drogowskazem.  Spotkanie rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej ukazującej najważniejsze momenty z życia Papieża. Następnie p.  Magdalena Marcinowska zaprezentowała przepiękne wiersze własnego autorstwa na temat  Jana Pawła II, p. Eugenia  i p. Stanisław Kosmowscy odczytali fragmenty: Jan Paweł II. Tryptyk rzymski. Natomiast p. Zofia Kupczyk zaśpiewała skomponowaną przez siebie pieśń pt. Patron Nadziei. Finałem całej uroczystości było wspólne odśpiewanie ukochanej pieśni Ojca Świętego Barki.

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się nawet w najmniejszym stopniu do zorganizowania tego spotkania, ponieważ dzięki niemu mogliśmy zatrzymać się na chwilę, powspominać i przemyśleć kilka ważnych w naszym życiu spraw...