15 kwietnia 2016 roku - Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej zaprosiła  do biblioteki policjanta pana Pawła Ciesielskiego Aspiranta Sztabowego, aby poczytał książki przedszkolakom z Przedszkola Samorządowego w Szlichtyngowej.  Pierwszą z nich była pozycja pt.  Policjant z Serii Samochodzik Franek. Dowiadujemy się, za co Franek dostał medal.  Druga to książka Grzegorza Kasdepke Detektyw  Pozytywka. Detektyw pozytywka potrafi rozwiązać każdą zagadkę, a  mali czytelnicy uczą się logicznego myślenia i idą jego tropem.  Ostatnio duży nacisk przywiązujemy do czytania dzieciom w ramach Cała Polska czyta dzieciom. Czytajmy dzieciom, wyrabiajmy nawyk czytania. Książka jest ważna w rozwoju  dziecka. A przy okazji dzieci mają kontakt z osobami, o różnych zawodach,  które są potrzebne w naszej społeczności.  Gościliśmy aptekarza, kwiaciarkę, strażaka, pielęgniarkę, księgową, nauczycielkę, a także gościliśmy panią burmistrz.  Wszystkim tym, którzy w jakiś sposób przyczyniają się do rozwoju intelektualnego dziecka biblioteka bardzo dziękuje.