1 kwietnia 2016r., odbył się w Świetlicy Miejskiej w Szlichtyngowej, spektakl promujący czytelnictwo pod tytułem Ostatnia Książka Świata, w wykonaniu aktorów z Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska w Krakowie. Na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Szlichtyngowej udział wzięli dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej  i przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego z nauczycielami.

Spektakl opowiada o tym co by to było, gdyby zniknęła ?Ostatnia Książka Świata?. Mały chłopiec o imieniu Marek szykuje się do snu, przed snem babcia czyta opowieść, o krainie w której została ostatnia książka. Chłopiec  rozmawia z babcią o tym, że w takiej krainie żyliby sami smutni ludzie, nie mający dostępu do wiedzy i pozbawieni wyobraźni, która rozwija czytanie. Marek zasypia i ma dziwny sen, a jaki o tym opowiada nam przedstawienie.
Spektakl zwraca uwagę na to, co najważniejsze w rozwoju młodego widza. Najważniejsze to czytanie dzieciom książek. Dzięki książkom dziecko zdobywa wiedze, zasób słów, poprawnie układa zdania w języku polskim, rozwija wyobraźnie, ćwiczy pamięć i koncentrację. A zatem czytajmy dzieciom książki.