16 grudnia 2015 r., o godz. 16:00 odbył się wyjątkowy Koncert Świąteczny w wykonaniu uczniów i nauczycieli z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Kurpińskiego we Wschowie w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Szlichtyngowej.

Muzyka łagodzi obyczaje.  Na koncert przybyła spora grupa międzypokoleniowa:  dzieci, młodzież, dorośli. Zostaliśmy wprowadzeni w nastrój świąteczny bożonarodzeniowy. Życząc sobie więcej optymizmu, nadziei, radości, wzajemnej życzliwości. Na zakończenie koncertu wspólne śpiewanie kolęd. Biblioteka serdecznie dziękuje pani dyrektor Krystynie Turowskiej, nauczycielom, uczniom za wieloletnią współpracę. A rodzicom, że rozwijają pasje swoich utalentowanych dzieci.  Poniżej program muzyczny w wykonaniu artystów grających na różnych instrumentach muzycznych.
Duety skrzypcowe:
1. Maja Piechota, Lorena Telus, - Wśród nocnej ciszy
Sonia Grabarz, Lorena Telus  - Do szopy
akompaniament: Krystyna Turowska
2. Trio skrzypcowe: Maja Piechota, Lorena Telus, Sonia Grabarz - Anioł pasterzom mówił
3. Zespół fletów prostych w składzie:
Amelia Urbaniak, Julia Józefiak, Milena Król,
Michał Leisner-Ciesielski, Iga Tymczyszyn - Jingle  Bells
akompaniament:  Anna Muszkieta-Sierota
4. Bartosz Miziewicz i Anna Muszkieta-Sierota ? fortepian na 4 ręce - Mędrcy świata?
5. Patryk Mazur ? gitara   - 2 kolędy
6. Zespół fletowy w składzie: Amelia Urbaniak, Julia Józefiak
Iga Tymczyszyn, Julia Konieczna - Cicha noc
7. Zespół perkusyjny w składzie : Anna Adamska, Aleksandra Kopeć,
Maciej Guralczyk - Mizerna cicha, Tryumfy Króla Niebieskiego, Jingle Bells
8. Marta Piotrowska- śpiew
Anna Muszkieta ? Sierota- Fortepian - wspólne śpiewanie kolęd.