W środę, 12 września, w naszej bibliotece odbyło się trzecie już spotkanie w ramach Partnerstwa lokalnego na rzecz kultury. W przemiłej i twórczej atmosferze, przy kawie i pysznym ''Szlichtusiu'', omówione zostały kolejne działania związane z projektem Skarby naszej gminy. Ustalono termin i szczegółowy przebieg rowerowego Rajdu Szlakiem Dębowym, zaplanowanego jako najbliższe przedsięwzięcie Partnerstwa, do udziału w którym zapraszamy całe rodziny (należy jednak podjąć szybką decyzję, gdyż ilość uczestników wyprawy jest ograniczona). Następnym krokiem w poszukiwaniu i promowaniu naszych lokalnych ''skarbów'' będzie  realizacja pomysłu p. B. Garsztki-Zientek ''Ocalić od zapomnienia''. Informacje na ten temat podane zostaną w późniejszym czasie. Poza tym przedyskutowano także inne projekty, dzięki którym nasza ''mała ojczyzna'' ma szansę pokazać swoje nowe, czasem nieznane lub niedoceniane oblicze.

Justyna Jasik