16 maja 2012 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Szlichtyngowej odbyło się pierwsze spotkanie, którego głównym celem jest zainicjowanie partnerstwa lokalnego na rzecz rozwoju kultury "Skarby Naszej Gminy"

"Nigdy nie dostrzegamy skarbów, które mamy przed oczyma"
Paulo Coelho


Powitanie zaproszonych gości przez Eugenię Kosmowską - kierownika biblioteki. Przedstawienie krótkiej relacji z uczestnictwa II rundy Programu Rozwoju Bibliotek i jakie płyną z tego korzyści dla użytkowników instytucji kultury i bibliotekarzy. W dalszej części programu wysłuchaliśmy koncert muzyczny w wykonaniu dzieci ze Szlichtyngowej - uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. K. Kurpińskiego we Wschowie. A laureaci konkursu poetyckiego z naszego gimnazjum prosto ze Wschowy przybyli do biblioteki z nauczycielką j.polskiego - Agnieszką Grzelak aby umilić spotkanie.

 

Następny punkt programu.


Partnerstwo - dlaczego i po co? - wystąpienie Beaty Pawłowicz z Centrum Aktywności Lokalnej CAL w Warszawie. Razem łatwiej można podzielić się obowiązkami, odpowiedzialnością. Wspólnie cieszyć się z sukcesów ale też przeżywać porażki. Po prezentacji uczestnicy spotkania podjęli dyskusję na temat partnerstwa. Zaproszeni goście biliby zainteresowani podjęciem takiej inicjatywy na rzecz wspierania aktywności lokalnej. W spotkaniu uczestniczyło 20 osób. Burmistrz Miasta i Gminy w Szlichtyngowej - Jan Wardecki, z-ca Burmistrza - Jolanta Wielgus, Dyrektor Gimnazjum - Czesława Świercz, radni Rady Miejskiej w Szlichtyngowej, nauczyciele ze szkół naszej gminy, Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej- Maria Mruk, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Zdrowia - Jarosław Gnat, Starostwo Wschowskie Zarząd Powiatu - Dorota Kostka, partnerzy lokalni, bibliotekarze.

Na zakończenie ustalono termin drugiego spotkania na 12.06.2012r.