Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Twórcze Horyzonty”, po raz kolejny zaprasza młodzież z terenu naszego miasta i gminy do wzięcia udziału w projekcie „Małe Kontynenty”.  Tym razem, w dniach 17.10.2024-18.10.2024, naszym gościem będzie Piotr Kilian - góral z Beskidów, który przypadkiem został piratem z Karaibów. Przepłynął jachtem Ocean Atlantycki z Afryki na Grenadę, przeszedł w warunkach zimowych trzy najdłuższe szlaki górskie w Polsce, dokonał pierwszego i jedynego zimowego przejścia tam i z powrotem (900 km) Niebieskiego Szlaku Granicznego, uznawanego za "Najdzikszy Szlak w Polsce". Przeszedł również Izraelski Szlak Narodowy (1045 km - w tym pustynię Negev), Tour du Mont Blanc oraz dwukrotnie zimą Arctic Circle Trail na Grenlandii pod patronatem National Geographic Traveler. Przez ostatnie 5 lat odwiedził ponad 40 państw i okrążył ziemię, a w międzyczasie zorganizował wyprawę polarną i wyprawę narodową. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest również dyrektorem Beskidzkiego Festiwalu Podróżników im. Jerzego Kukuczki oraz współzałożycielem stowarzyszeń: Główny Szlak Beskidzki (Przewodniczący komisji rewizyjnej) i Instytutu Śląska Cieszyńskiego (Wiceprezes)”

Organizatorzy:

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej