W dniu 30 września 2024 roku w szkołach podstawowych na terenie miasta i gminy Szlichtyngowa odbyło się inspirujące spotkanie z autorem książek, Marcinem Koziołem. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Szlichtyngowej przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Szlichtyngowa w ramach gminnego programu profilaktyki rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii. Spotkanie miało na celu przybliżenie uczniom historii komputerów oraz omówienie zagadnień związanych z uzależnieniami od technologii.

Spotkanie rozpoczęło się od fascynującego wykładu na temat ewolucji komputerów. Pan Kozioł w przystępny sposób przybliżył młodym słuchaczom kluczowe etapy rozwoju technologii komputerowej, począwszy od pierwszych maszyn obliczeniowych, aż po nowoczesne urządzenia, które stały się nieodłącznym elementem codziennego życia. Autor zwrócił uwagę na to, jak szybko zmieniający się świat technologii wpływa na naszą rzeczywistość.

Następnie, Marcin Kozioł skupił się na problemie uzależnienia od komputerów i gier. Podkreślił, jak ważne jest zachowanie równowagi między korzystaniem z technologii a innymi formami spędzania czasu.

Ważnym punktem spotkania było również podkreślenie roli bibliotek w życiu młodych ludzi. Autor wskazał na korzyści płynące z korzystania z zasobów bibliotecznych, takich jak dostęp do książek, programów edukacyjnych oraz możliwości rozwijania pasji i zainteresowań. Marcin Kozioł zachęcał uczniów do odwiedzania biblioteki, podkreślając, że to miejsce, gdzie mogą rozwijać swoje umiejętności oraz poszerzać horyzonty.

Spotkanie zakończyło się sesją autografów, podczas której uczniowie mieli okazję porozmawiać z autorem i zdobyć jego książki. Wydarzenie okazało się bardzo udane, a młodzież z entuzjazmem przyjęła poruszane tematy.

Dzięki takim inicjatywom młodzi ludzie mają szansę nie tylko poszerzać swoją wiedzę, ale także rozwijać zdrowe nawyki związane z korzystaniem z technologii.