Kolejne zajęcia z cyklu „Wakacje z Biblioteką” odbyły się 22.08.204 i nosiły tytuł „Zabawy dla małych ekologów”. Wykorzystując podłogę interaktywną, staraliśmy się przybliżyć dzieciom ważne pojęcie ochrony środowiska. Czym jest ekologia? Dlaczego warto dbać o naszą planetę? Dlaczego nie wolno jej zanieczyszczać ani niszczyć? Na te i inne pytania próbowaliśmy odpowiedzieć na wstępie spotkania. Jak wielkie szkody może przynieść np. zaśmiecanie rzek, obrazowała gra na podłodze interaktywnej pt. „Uratuj drzewo”. Uczestnicy przekonali się, że dbanie o środowisko zależy też od naszych codziennych wyborów. W kolejnej interaktywnej grze należało z podanych dwóch opcji wybrać tę bardziej „eko”. O tym, że nie należy wyrzucać odpadków w przypadkowych miejscach, ale zawsze warto poszukać drogi do kosza na śmieci, dzieci nauczyły się rozwiązując kartę pracy „Labirynt”. W kolejnej zabawie na podłodze interaktywnej dzieci musiały wykazać się szybkością, by pozbierać w lesie jak najwięcej śmieci. Uczestnikom spodobała się również interaktywna gra, w której trzeba było uporządkować odpady według czasu ich rozkładu. Wszyscy byliśmy niezwykle zaskoczeni, że zwykła plastikowa butelka może rozkładać się aż 500 lat! Dzieci nauczyły się też, że śmieci można wykorzystać w twórczy sposób podczas pracy plastycznej „Wachlarz z recyklingu”. Ponadto zajęciom towarzyszyła wystawa książek o tematyce ekologiczno-przyrodniczej.

Dziękujemy za wspólną naukę i zabawę!