W dniu 01.08.2024Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Szlichtyngowej odbyły się pierwsze z sierpniowych zajęć w ramach „Wakacji z Biblioteką”. Tytuł dzisiejszego spotkania brzmiał „Wybieramy się na grzyby i na ryby”.

Zajęcia rozpoczęły się dynamiczną zabawą na podłodze interaktywnej, gdzie każde dziecko miało za zadanie jak najszybciej zbierać pojawiające się grzyby. Trzeba było jednak uważać – jeże czaiły się w okolicy, gotowe odebrać cenne punkty!

Po emocjonującej rywalizacji przyszła pora na prawdziwe „grzybobranie”. Z koszykami w rękach mali odkrywcy przemierzali biblioteczne regały, gdzie „wyrastały” rozmaite grzyby.

Gdy koszyki były już pełne, uczestnicy wrócili na podłogę interaktywną, aby spróbować swoich sił w łapaniu pływających rybek. Dodatkowo, z zapałem wyszukiwali na ilustracjach ukryte muchomory oraz błękitne ryby, co stanowiło prawdziwe wyzwanie dla ich spostrzegawczości. Każde z dzieci mogło także rozwinąć swoje zdolności plastyczne, kolorując obrazki, przy okazji poznając różnorodność grzybów i ich barwy.

Na zakończenie zajęć mali wędkarze wzięli się do działania, starając się wyłowić jak najwięcej rybek. Ta gra wymagała nie tylko zręczności, ale również skupienia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach!