Dnia 18.07.2024 Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej rozpoczęła drugi cykl zajęć wakacyjnych przygotowanych dla grup przedszkolnych pt. ,, Zaczynamy ,,od końca”. Pierwsze zajęcia nosiły nazwę ,,Przygoda z Wilkiem i Czerwonym Kapturkiem’’.

Na początku dzieci zabrały się za tworzenie swoich masek wilka. Z zapałem malowały, kolorowały i ozdabiały je, tworząc wyjątkowe i niepowtarzalne wizerunki wilków. Następnie przyszedł czas na przejście toru przeszkód, który został przygotowany specjalnie dla nich. Dzieci musiały pokonać różne wyzwania takie, jak skok przez płotek, slalom po linie czy rzucanie do celu. Wszyscy świetnie sobie poradzili z tymi zadaniami. Na zakończenie zajęć dzieci usiadły wygodnie na kocykach, by wysłuchać bajki o ,,Czerwonym kapturku’’ w formie teatru kamishibai. Ilustracje zostały przygotowane przez Justynę Dłużniewską,  a przekład poetycki wykonał Julian Brudzewski.

Zajęcia ,,Przygoda z Wilkiem i Czerwonym Kapturkiem’’ okazały się mieć nie tylko wydźwięk edukacyjny, ale przede wszystkim były pełne radości i zabawy. Dzieci miały okazję rozwijać swoje umiejętności, współpracować z rówieśnikami a przede wszystkim wspaniale się bawić.