Czerwcowa aura sprzyja spędzaniu czasu na wolnym powietrzu. Z tego powodu Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej zorganizowała zajęcia dla dzieci pt. „Opowieści pod chmurką”.

W dniu 12.06.2024 uczniowie z klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej zebrali się na szkolnym podwórku, by przenieść się w świat wyobraźni i ciekawych opowieści. Dzieci, siedząc wygodnie na kocykach, wysłuchały wybranych opowiadań z książki Renaty Piątkowskiej pt. „Oko w oko ze zwierzakiem” – o delfinach, które uratowały człowieka przed rekinem oraz o małpce, która opiekowała się stadem kóz. Nie była to jednak tradycyjna, papierowa książka, tylko w formie audiobooka, czytanego przez wybitnego polskiego aktora Artura Barcisia.

Potem w piknikowej atmosferze dzieci zagrały w grę „Kim jestem?” oraz przeglądały książki dostosowane do młodych czytelników, którzy doskonalą umiejętność czytania.

Uczestnicy przekonali się, że biblioteka to nie tylko książki drukowane, ale również te „do słuchania”. W Oddziale dla dzieci i młodzieży na odwiedzające dzieci czekają również gry planszowe, puzzle oraz kolorowanki. A dla fanów interaktywnej rozrywki mamy PlayStation, stanowisko komputerowe oraz podłogę interaktywną.

Dziękujemy za udział w zajęciach!