Z okazji XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w dniu 07.06.2024  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej zaprosiła wyjątkowych – dużych i małych – Gości. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Baryczanki” w Wyszanowie przeczytały grupie czterolatków z Przedszkola Samorządowego im. Pluszowego Misia w Szlichtyngowej fragmenty książki Amelii Cobb pt. „Gadatliwy tygrys”. Wybrany tytuł idealnie wpasował się w tegoroczne hasło akcji, które brzmi „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”.

Dzieci po wejściu do biblioteki otrzymały opaski z wizerunkiem tygryska, by wczuć się w klimat dzisiejszej opowieści. Następnie wsłuchały się wybraną historię w wykonaniu zaproszonych pań, które zachwyciły wyjątkowymi strojami, a ponadto przygotowały dla przedszkolaków słodki upominek. Dzięki książce dzieci dowiedziały się m.in. gdzie żyją tygrysy oraz ile metrów mierzy dorosły osobnik.Po krótkiej serii pytań dotyczącej tekstu, małym uczestnikom rozdano obrazki, na których musieli odnaleźć owe pasiate zwierzęta.

Chcemy serdecznie podziękować paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Baryczanki” w Wyszanowie za przyjęcie naszego zaproszenia i czynne włączenie się w obchody XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Dziękujemy również grupie czterolatków i ich opiekunkom za przybycie, wysłuchanie czytanej opowieści oraz przepiękne laurki.

Zachęcamy wszystkich dorosłych do częstego czytania dzieciom – nie tylko w tym wyjątkowym tygodniu!