Kolejny dzień tegorocznego Tygodnia Bibliotek upłynął pod znakiem świetnej zabawy i dużej dawki pozytywnej energii! Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej w dniu 14.05.2024 gościła autora rymowanych książek dla dzieci, tworzącego pod pseudonimem Pan Poeta.

Pisarz przedstawił treść wybranych swoich książek: „Kura, co tyła na diecie”, „Paw, co ogon miał z przyjaźni” oraz „Kaczka, która przebrała miarkę”, przeplatając je zabawami związanymi tematycznie z każdą z tych opowieści. Kolorowe balony, spora dawka ruchu, niecodzienne przebrania, a nawet latające komety (które każdy mógł zabrać ze sobą) – działo się dużo, wywołując szerokie uśmiechy i okrzyki radości wśród dzieci. Zachwyt wzbudziły też pacynki, które – głosem Pana Poety – opowiedziały swoją historię. Pan Poeta w znakomity sposób „przemycił” morały płynące z jego książek, udowadniając, że literatura dziecięca potrafi nie tylko bawić, ale i uczyć. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę specjalną pocztówkę z autografem i imienną dedykacją.

To było bardzo dynamiczne spotkanie, pełne wrażeń i emocji – jesteśmy przekonani, że na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Serdecznie dziękujemy Panu Poecie za wyśmienitą zabawę!