Za nami już VIII edycja konkursu pt. „Wierszyki, które łamią języki”, który tradycyjnie odbywa się podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W dniu 10.05.2024 w Sali widowiskowej w Szlichtyngowie uczniowie z klas I-VIII ze szkół podstawowych w naszej gminie mierzyli się z tekstami, których recytacja była nie lada wyzwaniem ze względu na nagromadzenie wyrazów trudnych do wymówienia. Ponadto komisja brała także pod uwagę inne czynniki, m.in. interpretację wiersza.

Poziom tegorocznej rywalizacji był bardzo wysoki. Uczestnikom, którzy zdobyli największą łączną liczbę punktów przyznano następujące miejsca oraz wyróżnienia:

W kategorii klas I-IV:

• I miejsce: Kaja Bąkowska (SP Szlichtyngowa)
  • II miejsce: Oliwia Sobczak (SP Jędrzychowice)
  • III miejsce: Nadia Nalepińska (SP Szlichtyngowa)
  • Wyróżnienia: Aniela Maćkowiak (SP Szlichtyngowa), Aleksandra Matuszewska (SP Stare Drzewce), Hanna Tomkowicz (SP Stare Drzewce), Noemi Żaczkiewicz (SP Szlichtyngowa)

W kategorii klas V-VIII:

• I miejsce: Natalia Piotrowska (SP Szlichtyngowa)
  • II miejsce: Magdalena Neć (SP Szlichtyngowa)
  • III miejsce: Lena Pleń (SP Stare Drzewce),
  • Wyróżnienia: Bastian Derlat (SP Szlichtyngowa), Emilia Michalska (SP Szlichtyngowa)

Laureatów i osoby wyróżnione nagrodzono książkami i grami planszowymi (każdy mógł wybrać swoją nagrodę z przygotowanej puli).

W przerwie oczekując na wyniki, rozdano nagrody dla uczestników konkursu plastycznego „Mama i ja w bibliotece”.

Wszystkim uczestnikom (nie tylko tym nagrodzonym) serdecznie gratulujemy zmierzenia się z prawdziwymi łamańcami językowymi – udało się wam to znakomicie!