Jak co roku w naszej Bibliotece jeden z najważniejszych punktów obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek stanowiła uroczysta gala wręczenia nagród w plebiscycie na „Czytelnika Roku 2023”, która odbyła się 09.05.2024.

Czytelnicy, którzy w ubiegłym roku wypożyczyli najwięcej książek zostali nagrodzeni wyjątkowymi statuetkami i słodkim upominkiem, a także odebrali gromkie brawa za swoje zaangażowanie i pasję czytania.

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy tegorocznych laureatów:

  • Literatura dla dzieci (dziecko i rodzic): Dominik Dederek, Lena Składowska
  • Literatura dla dzieci: Elena Miaskowska
  • Literatura dla młodzieży: Aleksandra Polikowska, Izabela Onufrej
  • Literatura dla dorosłych: Barbara Zacharzewska
  • E-booki: Agnieszka Sitnik

W gronie przybyłych na uroczystość gości nie zabrakło również Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Szlichtyngowa, Pana Błażeja Rajmana, który osobiście wręczył statuetki zwycięzcom, składając im gratulacje.

Na scenie pojawili się nie tylko laureaci, ale także uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Kurpińskiego we Wschowie, którzy zaprezentowali niezwykły występ zachwycając zgromadzonych gości. Usłyszeliśmy wiele pięknych melodii, które młodzi artyści zagrali m.in. na skrzypcach, klarnecie czy harfie.

Zachęcamy wszystkich naszych czytelników do aktywnego wypożyczania książek. Czytanie to nie tylko przyjemność, ale także sposób na rozwijanie się i poszerzanie swoich horyzontów.

Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów w pasji czytania!