Pierwszy raz w tym roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej organizuje dla uczniów z terenu naszej gminy spotkanie z podróżnikiem w ramach projektu „Małe Kontynenty”. Tym razem młodzież będzie miała możliwość spotkać się z Zuzą Wójcińską, która opowie im o swojej podróży do Indii, o kulturze i zwyczajach tam panujących. Podczas warsztatów dowiemy się  czym jest sari, a czym bindi i czy wszyscy mężczyźni noszą turbany. Odpowiemy sobie na pytania: jakie zwierzęta można spotkać na ulicy w Indiach? Do czego można wykorzystać liście bananowca? Czy muzyka jest ważna dla mieszkańców Indii i jakich używa się instrumentów muzycznych? Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję przebrać się w indyjskie stroje oraz nauczyć się kilku gestów tańca Bollywood. Zadamy sobie również pytanie, jak pachnie na ulicy w Indiach, powąchamy egzotyczne przyprawy oraz spróbujemy jak smakuje „czaj”, czyli tradycyjna indyjska herbata. Będzie to niezwykła okazja dla uczniów, aby poszerzyć swoją wiedzę o innym kraju i kulturze. Spotkanie ma na celu zainspirowanie młodych ludzi do odkrywania świata i rozwijania swojej wrażliwości na różnorodność kulturową.

Organizatorzy:

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej