Na początku drugiego tygodnia ferii (20.02.2024) dzieci miały okazję doskonalić swoje umiejętności języka angielskiego poprzez zabawę na podłodze interaktywnej. Zajęcia nie przypominały jednak nudnego powtarzania słówek. Uczyliśmy się bowiem poprzez zabawę!

Każda gra dotyczyła innego tematu, zapoznając w ten sposób uczestników z różnorodnym słownictwem. Dzieci witały się ze zwierzętami w zoo, z liter układały słowa związane ze sportem, łapiąc balony powtarzały nazwy kolorów, a nawet przekonały się, że sprzątanie pokoju może być ciekawą zabawą, trenującą szybkość i spostrzegawczość. Ponadto w jednej z gier trzeba było reagować na komendy wypowiadane po angielsku przez lektora. Zapewniło to sporą dawkę gimnastyki!

Na koniec uczestnicy zapełnili tablicę słowami, które zapamiętali z dzisiejszych zajęć. Okazało się, że dzieci potrafiły wymienić ich naprawdę sporo!  

Liczba wypisanych przez uczestników wyrazów jest dowodem na to, jak skuteczna jest nauka poprzez interaktywne metody. Przez całe zajęcia, dzieci bawiły się i uczyły jednocześnie, co sprawiło im wiele radości. Wierzymy, że dzięki takim zajęciom będą coraz lepiej radzić sobie z językiem angielskim i będą miały ochotę się nim posługiwać w przyszłości.

Dziękujemy wszystkim za udział!