Pierwszy tydzień ferii już za nami! W dniu 17.02.2024 odbyły się kolejne zajęcia przygotowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Szlichtyngowej - Dzień Kota. Zabawę rozpoczęliśmy od przeczytania książeczki pt. „O kotku, który szukał czarnego mleka”. Następnie przeprowadzony został quiz, który sprawdził wiedzę dzieci na temat kotów-tych literackich jak i filmowych. Po quizie przyszedł czas na kreatywną zabawę, tworzenie kocich masek. Dzieci miały okazję wykazać się wyobraźnią malując maski według własnych pomysłów. Kolorowe maski sprawiły, że każdy uczestnik zajęć mógł poczuć się jak swój ulubiony koci bohater. Na zakończenie odbyła się relaksująca sesja kociej jogi. Podczas tego zajęcia dzieci uczyły się prostych pozycji jogi, naśladując zwinność kocich ruchów. Ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne pomogły dzieciom odprężyć się po zabawie.

Zajęcia z okazji Dnia Kota w bibliotece okazały się być nie tylko edukacyjne, ale także pełne kreatywności. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę o kotach, a także spędziły miło czas,  rozwijając swoje umiejętności i wyobraźnię.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym wyjątkowym wydarzeniu!