Ferie zimowe czas zacząć! W dniu 10.02.2024 odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu „Ferie z Biblioteką” organizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Szlichtyngowej. Głównym tematem warsztatów był zbliżający się Dzień Zakochanych, dlatego dzieci miały za zadanie wykonać kartki walentynkowe w kształcie serca. Pomimo faktu, iż uczestnicy mieli do dyspozycji te same materiały, to każda kartka była unikalna i piękna na swój sposób. Użyto m.in. bibuły, brokatu czy kolorowych naklejek. Każdy wykazał się kreatywnością, wcielając w życie własne pomysły z wykorzystaniem różnych technik. Po ozdobieniu zewnętrznej strony kartek przyszedł czas na wpisanie życzeń. Można było zainspirować się przygotowanymi wzorami lub wymyślić własny tekst.

Cieszymy się, że mogliśmy przypomnieć dzieciom, że to własnoręcznie wykonane prezenty są najcenniejsze i najbardziej wartościowe.

Po zakończeniu warsztatów uczestnicy zagrali w grę na podłodze interaktywnej, która pasowała do tematu zajęć – polegała bowiem na zbieraniu jak największej liczby serduszek.