W dniu 18.01.2024 odbyło się pierwsze w tym roku kalendarzowym spotkanie z przedszkolakami w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Podczas dzisiejszych zajęć pięciolatki poznały historię pt. „Trzy małe świnki”. Nie była to jednak klasyczna wersja baśni, ale przedstawiona w formie książki paragrafowej z serii „Ty decydujesz!”. Oznacza to, że dzieci mogły wcielić się w rolę jednej ze świnek i kierować jej losem. Na każdej stronie pojawiały się dwie czynności do wyboru – przedszkolaki musiały podjąć decyzję, co zrobi bohater książki.

Przeczytaliśmy książkę dwukrotnie – i chociaż w obu przypadkach dotarliśmy do tego samego zakończenia, to dzięki wyborom dzieci, każda wersja opowieści o świnkach miała zupełnie inny przebieg.

Następnie przedszkolaki wzięły udział w wyścigu pt. „Uciekające świnki”. Gra polegała na wprawianiu w ruch papierowych świnek za pomocą wydmuchiwanego powietrza. Była to jednocześnie świetna zabawa i znakomite ćwiczenie oddechowe.

Na koniec dzieci zostały podzielone na grupy. Każda otrzymała za zadanie ułożenie puzzli z podobizną prosiaczka, ćwicząc przy okazji liczenie do dziesięciu.

 

Dziękujemy uczestnikom za wspólne zajęcia!