W tym roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej obchodziła Noc Bibliotek przez kilka dni. Po wydarzeniu zorganizowanym dnia 02.10.2023 (escape room, tematyczne gry, zabawa ruchowo-wokalna) skorzystano z możliwości wyświetlenia filmu animowanego pt. „Moja mama Gorylica” (2021, reż. Linda Hambäck, Szwecja, Norwegia, Dania). W sumie odbyły się aż trzy seanse (wszystkie w Oddziale dla dzieci i młodzieży w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Szlichtyngowej). Pierwszy pokaz miał miejsce 07.10.2023 – wstęp miał każdy zainteresowany. Następnie zaprosiliśmy do siebie dwie grupy dzieci. Dnia 11.10.2023 film obejrzała grupa 5-latków z Przedszkola Samorządowego im. Pluszowego Misia w Szlichtyngowej, a dzień później – klasa „0” ze Szlichtyngowy. Film na podstawie książki Fridy Nilsson przypadł do gustu nie tylko najmłodszym widzom. Była to pełna ciepła historia o miłości, rodzinie, ale także o tym, że pozory mogą mylić.