Dnia 10 sierpnia 2023r. zorganizowano w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Szlichtyngowej wakacyjny Turniej gry w Chińczyka. Był on skierowany do dzieci i młodzieży. Po przypomnieniu sobie zasad, wyborze pionków i ustaleniu kolejności, jaka będzie obowiązywała przystąpiliśmy do gry. Turniej stał się doskonałą okazją do wymiany własnych doświadczeń w tej grze. Zostały przeprowadzone II rundy. Runda finałowa nie była potrzebna, ponieważ dwa razy z rzędu uczestnicy uplasowali się na tych samych miejscach. Hania zdobyła pierwsze miejsce, drugie Joanna, a trzecie miejsce Jakub. Na zwycięzców czekały słodkie nagrody oraz dyplom.

Dziękujemy wszystkim za udział i zachęcamy miłośników gier planszowych do odwiedzania naszej biblioteki, ponieważ posiadamy w swoich zasobach wiele ciekawych gier planszowych.