Dnia 13.07.2023 odbyły się zajęcia wakacyjne pt. „Bawimy się z kosmitami”. Były to już trzecie zajęcia z cyklu „Kosmiczne wakacje z Kopernikiem”.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania wiersza Jadwigi Ruth Charlewskiej pt. „Ja i UFO”. W ten sposób wprowadziliśmy dzieci w tematykę zajęć, która dotyczyła kosmitów. Zadaliśmy przedszkolakom pytania, m.in.: kim są ufoludki i jak wyglądają? Odpowiedzi potrafiły być zaskakujące.

Następnie zaprosiliśmy uczestników do piosenki z pokazywaniem pt. „My jesteśmy ufoludki”.

Przygotowaliśmy również zabawę pt. „Wyścigi UFO”. Dzieci za pomocą długich patyczków musiały bezpiecznie przeprowadzić swój statek kosmiczny. Następnie przyszedł czas na aktywność fizyczną – podczas ćwiczeń jogi dostosowanych do możliwości dzieci, zwiedziliśmy nieznaną planetę pełną dziwnych stworzeń.

Podczas ostatniej czynności przedszkolaki musiały odrysować swoją dłoń na kartce papieru, a następnie z pomocą wyobraźni, w powstałych konturach, narysować kosmitę. Każdy był jedyny i niepowtarzalny, mali artyści wykazali się dużą kreatywnością.

Wszystkim spotkaniom towarzyszyła wystawa pozycji z naszego księgozbioru związanych z kosmosem – zachęcamy do wypożyczania!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w kosmicznych zajęciach!

Odbywały się one w ramach „Wakacji z Biblioteką” organizowanych dla dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Pluszowego Misia w Szlichtyngowej przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Szlichtyngowej. Za tydzień rozpoczynamy drugą serię zajęć pt. „Świat baśni i bajek”.