Dnia 06.07.2023 odbyły się drugie zajęcia z cyklu „Kosmiczne wakacje z Kopernikiem” prowadzonych w ramach „Wakacji z Biblioteką”. Nosiły tytuł „Lecimy w kosmos”.

Tego dnia dzieci dowiedziały się jak Kopernik obserwował i badał kosmos, a jak robimy to współcześnie. Przedszkolaki usłyszały m.in. o satelitach i teleskopach. Nie mogło zabraknąć również rakiet. Najpierw z pomocą specjalnego modelu pokazano dzieciom fazy startu statku kosmicznego, a następnie wzięliśmy udział w zabawie muzyczno-ruchowej „Start rakiety”.

Potem przedszkolaki zostały zaproszone do wysłuchania (i pokazywania) bajki logopedycznej „Kosmiczna przygoda Języczka”, która miała za zadanie usprawnienie motoryki narządów artykulacyjnych. Ponadto wykonaliśmy wspólnie kosmiczny taniec.

Na koniec przygotowaliśmy dla dzieci pracę plastyczną – powstały piękne i kolorowe rakiety, które dzięki powietrzu wydychanemu przez rurkę mogły polecieć. Oprócz świetnej zabawy, była to okazja do ćwiczenia aparatu mowy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za spędzony razem wakacyjny czas!

Zajęcia w ramach „Wakacji z Biblioteką” organizowane są przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Szlichtyngowej dla dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Pluszowego Misia w Szlichtyngowej.