„Książka jest jak ogród”- pod takim hasłem odbywa się w tym roku XXII Ogólnopolski Tydzień czytania dzieciom. Przypada on w dniach 1 -7 czerwca 2023 r. Z tej okazji dnia 06.06.2023 zaprosiliśmy do biblioteki dzieci (grupę trzylatków) z Przedszkola Samorządowego im. Pluszowego Misia w Szlichtyngowej. Do czytania wybrano książeczki „Wokół nas. Rośliny”, „Kicia Kocia – Co zasiejemy w ogródku?”-Anity Głowińskiej, wiersz Doroty Gellner – „W ogródku” i piosenkę „Kwiatki-bratki”. Panie bibliotekarki, przebrane za ogrodniczki, podczas głośnego czytania rozbudziły dziecięcą ciekawość i przeniosły je w świat ogrodów, roślin i nasionek. W trakcie czytania uczestnicy mogli aktywnie uczestniczyć w zajęciach, szukając myszek ukrytych na obrazkach. Następnie, po uważnym wysłuchaniu  wierszyka, mali odkrywcy potrafili już nazwać owady i ptaszki kryjące się w ogrodzie. Następnie zgadywały jakie nasionka zostały zasiane u Kici Koci w przedszkolnym ogródku. Później dzieci mogły zobaczyć jak rośnie roślinka – pokaz był bardzo ciekawy, a uczestnicy zachwyceni. A na koniec nasi milusińscy mogli pooglądać książeczki, co cieszy się ogromnym zainteresowaniem w śród dzieci.