W czerwcu odbędą kolejne pokazy filmowe w ramach projektu „THe KINO”. Organizowane są w wyniku współpracy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Szlichtyngowej ze Stowarzyszeniem Twórcze Horyzonty. Partnerem projektu jest Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. – Oddział PGNiG w Zielonej Górze. Uczniowie ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy będą mogli obejrzeć następujące filmy:

 

13.06.2023/15.06.2023

Dla grupy młodszej:

„BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. RABUŚ Z POCIĄGU”

Nowa zagadka zmusza nieustraszonych detektywów do zmierzenia się nie tylko z tajemniczym rabusiem pociągów. Lokalna policja zamyka Biuro, jednak to nie powstrzymuje Lassego i Mai, którzy włączają się w poszukiwania złodzieja. Zbierają dowody, analizują fakty, lecz podejrzanych robi się coraz więcej. Do miasteczka zbliża się kolejny transport dużej sumy pieniędzy. Czy rabuś znów się pojawi? Czy uda się przyłapać złoczyńcę na gorącym uczynku? Finał sprawy jak zwykle okaże się zaskakujący!

 

13.06.2023

Dla grupy starszej:

„NIEWIDZIALNY CHŁOPIEC”

Michele ma 13 lat i mieszka z matką w małym miasteczku. W szkole nie jest popularny. Lecz to dla niego nic nie znaczy. Pragnie tylko aby zauważyła go Stella, w której jest zakochany. Ale wydaje się, że ona w ogóle nie wie o jego istnieniu.
Jest dla niej niewidzialny. Pewnego wieczora, podczas imprezy kostiumowej Michele jak zwykle jest atakowany przez klasowych dręczycieli. Lecz wszystko zmienia się gdy okaże się, że posiadł moc bycia niewidzialnym. Gdy Michele odkryje, że jego rodzina i całe otoczenie nie są takie jakimi się wydawały jego życie zmieni się na zawsze. To będzie prawdziwa przygoda.

 

Szczegółowy harmonogram poszczególnych projekcji zostanie przekazany do szkół. 

 

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szlichtyngowa

Partner Projektu:
Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. – Oddział PGNiG w Zielonej Górze

 

Fragmenty opisów filmów pochodzą ze strony: www.tworczehoryzonty.pl/cat/the-kino/