Dnia 12.05.2023 w Sali Widowiskowej w Szlichtyngowie odbyła się już VII edycja konkursu recytatorskiego pt. „Wierszyki, które łamią języki”. Został on zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Szlichtyngowej jako jedno z wydarzeń, obchodzonych podczas Tygodnia Bibliotek 2023. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas od I do VIII ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Uczestnicy musieli wyrecytować utwór, w którym znajdowały się trudne do wymówienia wyrazy. Trzeba było także wykazać się m.in. umiejętnością interpretacji wiersza. Nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych zdobyli:

Klasy I-IV

• I miejsce – Szymon Krawczyk – SP Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach
  • II miejsce – Lena Stankiewicz – SP Jana Pawła II w Szlichtyngowej
  • III miejsce – Nicola Kajda – SP Jana Pawła II w Szlichtyngowej
  • Wyróżnienia: Julia Kromolińska – SP Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach, Noemi Żaczkiewicz – SP im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej, Lena Pleń – SP im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach, Aleksandra Rynkiewicz – SP im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach

Klasy V-VIII:

• I miejsce – Emilia Michalska – SP Jana Pawła II w Szlichtyngowej
  • II miejsce – Martyna Wesołowska – SP Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach
  • III miejsce – Gabriela Sosnowska – SP Jana Pawła II w Szlichtyngowej
  • Wyróżnienia: Nadia GrzybSP Jana Pawła II w Szlichtyngowej, Aleksandra Zalisz – SP im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach

Laureaci sami mogli wybrać nagrodę spośród przygotowanych książek i gier planszowych.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział!