Jednym z wydarzeń organizowanych przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Szlichtyngowej w ramach Tygodnia Bibliotek 2023 było spotkanie autorskie z Moniką Sawicką. Odbyło się ono dnia 09.05.2023. Pani Sawicka jest autorką książek zarówno dla dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży.

Pisarka przeprowadziła spotkanie pt. „Miłość niejedno ma imię”, ubogacone ciekawą prezentacją multimedialną. Prelekcja dotyczyła miłości – m.in. od strony naukowej i psychologicznej. Nie zabrakło również elementów humorystycznych, które w obrazowy sposób wskazywały na różnice w psychice czy emocjonalności kobiet i mężczyzn.  Różne oblicza miłości Pani Sawicka ukazuje w powieściach. Ponadto autorka niejednokrotnie w swoich utworach porusza trudne i ważne tematy społeczne, jak np. w swojej debiutanckiej powieści „Kruchość porcelany” mówi o przemocy domowej, w „Kolorowych snów” przypomina o istotności dawstwa szpiku, a natomiast w „Gdyby nie ty” – o handlu ludźmi i prostytucji.

Duże zainteresowanie wśród uczestników wzbudził fakt, iż Pani Monika jest nie tylko pisarką, ale również Mistrzynią Ceremonii Pogrzebowej. Mieliśmy niepowtarzalną okazję dowiedzieć się wiele interesujących szczegółów o tej profesji.

Spotkanie dostarczyło wszystkim wiele emocji; łzy śmiechu mieszały się nieraz ze łzami wzruszenia. Uczestnicy mogli swobodnie zadawać pytania i wymieniać się spostrzeżeniami z pisarką.

Dziękujemy Pani Monice Sawickiej za inspirujący czas!