Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z wyjątkową pisarką - Moniką Sawicką. Jak sama autorka mówi, pisze wtedy, gdy ma do powiedzenia coś ważnego. W swoich powieściach porusza trudne, ale jednocześnie niezwykle życiowe tematy, jak przemoc domowa (której sama doświadczyła), alkoholizm, nieuleczalne choroby, toksyczne związki. Czytelnicy cenią jej twórczość m.in. za historie pełne emocji,  które choć często bolesne, dają nadzieję i nie są pozbawione poczucia humoru. Monika Sawicka ma w swoim literackim dorobku takie poczytne tytuły, jak „Kruchość porcelany”, „Kolorowych snów”, „Gdyby nie ty” czy „Serwantka”.

Spotkanie odbędzie się dnia 09.05.2023 (wtorek) o godz. 17:00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Szlichtyngowej, przy ul. Głogowskiej 1, podczas którego będzie można zakupić książki i zdobyć autograf pisarki. Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, które w tym roku odbywa się pod hasłem: „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!”.