Dnia 21.04.2023 Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej zorganizowała zajęcia dla uczniów klas „0” z okazji przypadającego na 23. kwietnia Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Na początku spotkania porozmawialiśmy z dziećmi na temat biblioteki, m.in. czym różni się od księgarni oraz jak wypożycza się książki. Następnie dzieci wysłuchały wiersza pt. „Skarga książki”, którego temat stał się pretekstem do rozmowy o tym, jak ważne jest szanowanie książek.

W celu głębszego zapoznania dzieci z biblioteką, urządziliśmy również małą „wycieczkę” do wypożyczalni dla dorosłych.

Potem nastąpiła seria bajkowych zagadek oraz pytań prawda-fałsz, z którymi dzieci poradziły sobie znakomicie. Kolejnym punktem programu naszych zajęć był spacer z książką na głowie – komu udało się ją utrzymać zdawał test na prawdziwego czytelnika.

Na koniec nasi goście zrobili nam niezwykle miłą niespodziankę – zaprezentowali wierszyk o książce oraz podarowali nam własnoręcznie zrobione zakładki.