Dnia 15.03.2023 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Szlichtyngowej odbyła się lekcja biblioteczna dla klasy III „a” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej. Tematem spotkania była lektura „ Piątka z Zakątka”. Na początku  przeczytaliśmy wspólnie fragmenty, które zostały przygotowane specjalnie na tę okazję. Następnie można było wykazać się wiedzą odpowiadając prawidłowo na przygotowane pytania. Kolejne zadanie polegało na zaznaczeniu w ramce prawda czy fałsz (powiedzenia o przyjaźni). Potem do wyrazu „Przyjaciel” uczestnicy zgadywali synonimy, którymi można ten wyraz zastąpić. Na koniec trzeba było narysować stworka ”Malaczka”-według podanego opisu. Na koniec każdy otrzymały Dyplom za udział w lekcji bibliotecznej z lekturą „Piątka z Zakątka”, a tytuł „Mistrz Wiedzy” na temat lektury zdobył Julian, który uzbierał największą liczbę punktów.