Dnia 14.12.2022 odbyła się szósta edycja konkursu (organizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Szlichtyngowej) na najładniejsza choinkę w Gminie Szlichtyngowa. Uczniowie ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy mieli za zadanie przygotować ozdoby choinkowe, którymi przystroili drzewka zapewnione przez organizatora. Potem komisja przystąpiła do oceny: brano pod uwagę wkład pracy, dekoracyjność, estetykę oraz oryginalność. Wszystkie choinki były przepiękne i pomysłowe – młodzież wykonała ozdoby m.in. z szyszek, patyczków po lodach, lasek cynamonu czy rolek po papierze toaletowym. Niestety, mogliśmy wybrać tylko jednego zwycięzcę.

W tym roku pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Jędrzychowicach, drugie miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej, a trzecie – Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach.

Teraz drzewka ozdabiają Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Szlichtyngowej (wypożyczalnię główną oraz oddział dla dzieci i młodzieży) oraz scenę na Sali Widowiskowej w Szlichtyngowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ozdób i strojenie choinek!