Dnia 08.12.2022 w mikołajkowo-przedświątecznej atmosferze odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Cała Polska czyta dzieciom. Gościliśmy u nas grupę 6-latków (SP Szlichtyngowa).

Na początku dzieci musiały wykazać się umiejętnością liczenia… od tyłu. Potem pani bibliotekarka przeczytała opowiadanie pt. „Wesołych Świąt, Puchatku!” z książki „Śnieg na Gwiazdkę”. W tej historii Kubuś Puchatek zapomniał o przygotowaniu prezentów dla przyjaciół. Czy udało mu się zdążyć przed Gwiazdką?

Potem przygotowaliśmy dla uczestników zabawę pt. „Znajdź swojego bałwanka”. Każdy wylosował papierową „kulę śniegową”, na której znajdował się specjalny symbol. Przy muzyce (a był to „Walc śnieżynek” z baletu „Dziadek do orzechów”) tańczyliśmy z naszymi kulami. Gdy muzyka milkła, każdy musiał szybko znaleźć osoby z takim samym znaczkiem na kuli.

Następnie wykonaliśmy jeszcze zimową zabawę rytmiczną.

Stałym punktem programu naszych spotkań jest swobodne oglądanie książek przez dzieci. Pobudza to ich zainteresowanie czytaniem oraz oswaja z instytucją biblioteki. Dzieci wybierają pozycje o bardzo różnej tematyce, każdy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami lub potrzebą chwili.

Wszystkim dziękujemy za wspólnie spędzony czas!