Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej po raz kolejny przy współpracy z Twórczymi Horyzontami zorganizowała warsztaty podróżnicze, które odbyły się dnia 16.11.2022. Wzięli w nich udział uczniowie z trzech szkół podstawowych znajdujących się w naszej gminie (Szlichtyngowa, Jędrzychowice, Stare Drzewce). Zajęcia pt. „Tajemnice Starożytnego Egiptu” poprowadzili Ola i Bartek Drożdżalowie.

Uczniowie dowiedzieli się m.in. czym było Oko Horusa, jak mumifikowano zmarłych oraz skąd pochodzi słowo „faraon”. Poznali też najważniejsze informacje z historii Egiptu. Prowadzący często zadawali młodzieży pytania, na które chętnie próbowano udzielać odpowiedzi, np. „Jak myślicie, ile jest piramid w Egipcie?”, „Czy kobieta mogła zostać faraonem?”. Podróżnicy swoją opowieść wzbogacili zdjęciami z własnych wojaży po tym kraju.

Podczas spotkań zrealizowano różne zadania plastyczne, dopasowane do danej grupy wiekowej; uczestnicy wykonywali model piramidy i urny kanopskiej oraz rysowali skarby znalezione w grobowcu Tutenchamona.

Na zakończenie udało nam się wspólnie odczytać egipskie hieroglify!

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty