Dnia 5.10.2022 zaprosiliśmy do naszej Biblioteki 3-latki wraz z rodzicami i rodzeństwem.

Na początku dzieci zostały zapoznane z biblioteką. Podczas „spaceru” m.in. zaprezentowaliśmy księgozbiór, wyjaśniliśmy, czym są audiobooki oraz co oprócz wypożyczania książek, można robić w bibliotece. Dzieci zobaczyły nie tylko oddział dla najmłodszych, ale również ten dla dorosłych.

Rodzicom opowiedzieliśmy o projekcie „Mała książka – wielki człowiek” organizowanym przez Instytut Książki (więcej informacji o akcji na: www.wielki-czlowiek.pl/). Wyjaśniliśmy zasady wzięcia udziału oraz pokazaliśmy, co znajduje się w Wyprawce dla dzieci.

Potem przyszedł czas na książkę w ramach cyklu „Cała Polska czyta dzieciom”. Na to wyjątkowe spotkanie wybraliśmy „Kocham cię całym sercem” autorstwa Jane Chapman. Historia opowiada o sile rodzicielskiej miłości – dzieci mogły, tak jak bohaterka książki, poczuć jak bije serduszko mamy.

Podczas wydarzenia dzieci bardzo chętnie oglądały książeczki oraz gry planszowe, które znajdują się w naszej bibliotece. Było bardzo wesoło i kolorowo!

W tym czasie rodzice mieli możliwość zapisania swoich pociech do biblioteki. Z przyjemnością możemy ogłosić, że przybyło nam czterech nowych uczestników programu „Mała książka – wielki człowiek”. Każde dziecko otrzymało swoją Wyprawkę; dużą radość sprawiło im wybranie i przyklejenie (samodzielnie lub z pomocą rodzica) naklejki ze zwierzątkiem.

Dziękujemy wszystkim za odpowiedź na nasze zaproszenie i zachęcamy pozostałych wzięcia udziału w akcji „Mała książka – wielki człowiek”.