To już czwarte zajęcia z cyklu „Biblioteka – tu wakacyjna przygoda czeka”. W dniu 21.07.2022 czytaliśmy wiersz Juliana Tuwima „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”. Tematyka wiersza zainspirowała nas do przygotowania zajęć związanych z pocztą. Rozmawialiśmy z przedszkolakami, m.in. czym jest list, kto to jest listonosz, jak wygląda znaczek pocztowy i jak to się dzieje, że list trafia do adresata. Ciekawość u dzieci wzbudziły pocztówki, które pani bibliotekarka wyjęła z „torby listonosza”.

Następnie, niczym najlepsi listonosze, uczestnicy pokonali tor przeszkód, żeby wrzucić „list” do skrzynki. Potem dzieci bawiły się w rozpoznanie, co znajduje się w paczkach – trzeba było użyć zmysłu wzroku i dotyku. Na koniec przyszedł czas na zabawy z gazetami – należało maszerować z gazetą w różnych pozycjach, ćwicząc koncentrację i prawidłową postawę.

Na zakończenie przedszkolaki otrzymały zadanie narysowania własnego znaczka pocztowego – w tym celu dostały w prezencie szablony.