Dnia 30.06.2022 Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej rozpoczęła cykl wakacyjnych zajęć pt. „Biblioteka – tu wakacyjna przygoda czeka”. Adresowane są one do dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Pluszowego Misia w Szlichtyngowej. W tym roku tematem przewodnim będą wiersze Juliana Tuwima oraz polskie legendy.

Dzisiejsze spotkanie nosiło nazwę „Afryka z Bambo”. Przedszkolaki wysłuchały wiersza „Bambo”, a następnie porozmawialiśmy z nimi o życiu w Afryce, m.in. jak wyglądają tamtejsi ludzie oraz jak ich codzienność różni się od naszej.

Potem przyszedł czas na zabawy ruchowe. Pierwszą z nich było „tropienie afrykańskich zwierząt”. Dzieci na umówione hasło udawały wylosowane zwierzę – m.in. ryczeliśmy jak lwy, skakaliśmy jak małpki czy stąpaliśmy jak słonie. Następnie próbowaliśmy złapać „ogon lwa”. Nie zabrakło również tańca – poczuliśmy afrykańskie rytmy z przebojem Shakiry „Waka Waka”.

Na zakończenie dzieci kolorowały obrazki przedstawiające afrykańskie zwierzęta.