Z okazji odbywającego się co roku w czerwcu Dnia Savoir-vivre, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej dnia 13.06.2022 zorganizowała lekcję biblioteczną pod hasłem „Savoir-vivre na co dzień”. Wzięła w niej udział klasa III „b” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej. Lekcja odbywała się w formie scenek. Zaprosiliśmy chętnych uczniów do wzięcia udziału w sytuacjach z życia codziennego: w kinie, w bibliotece, na wycieczce w muzeum, w autobusie, a także podczas częstowania cukierkami. Dzieci same musiały zadecydować, jak zachować się w danej sytuacji. W scenkach ukazane zostały również zachowania niezgodne z zasadami savoir-vivre. W ten nieco humorystyczny sposób chciałyśmy unaocznić dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie dobrych manier w życiu codziennym. Ponadto omówiłyśmy z uczniami każdą z przedstawionych sytuacji; uczestnicy bardzo chętnie i poprawnie wypowiadali się na ich temat.

Dziękujemy wychowawczyni za przyjęcie zaproszenia oraz uczniom za bardzo aktywne zaangażowanie się w odgrywanie poszczególnych scenek.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej o dobrych manierach, to w naszej bibliotece znajdziecie wiele książek na ten temat – zapraszamy do wypożyczania!