Podczas Tygodnia Bibliotek w dniu 12.05.2022 odbyło się u nas kolejne w tym roku spotkanie z podróżnikami. Gościliśmy Olę i Bartka Drożdżal, którzy pokazali nam Egipt od „nieturystycznej” strony. Dzięki licznym zdjęciom mogliśmy zobaczyć Miasto umarłych, „białą pustynię”, tajemnicze hieroglify w Abydos, oazy, a nawet gołębnik na środku pustyni. Nasi Goście w ciekawy sposób opowiadali m.in. o forcie zniszczonym przez deszcz, najstarszej na świecie piramidzie, kąpielach w basenach solnych oraz czy spotkali krokodyle w Nilu i dlaczego musieli kupić…. drzwi!

Cała wyprawa zajęła 45 dni, w czasie której podróżnicy przebyli 5 tys. km i – jak sami mówią – przeżyli 1000 przygód!

Podczas prezentacji nie zabrakło również opowieści o ludziach poznanych podczas podróży. Jednym z nich był kapitan feluki – na koniec pokazu zobaczyliśmy o nim krótki filmik, który pokazał nam, jak pomimo biedy i trudnego życia, ludzie potrafią być pogodni i życzliwi.

Ponadto podróżnicy chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez uczestników spotkania.

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty