06.05.2022 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Szlichtyngowej odbyła się lekcja biblioteczna, podczas której uczniowie kl. Va  ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej mieli możliwość zobaczenia jakie słowniki można znaleźć w bibliotece.  Całe spotkanie rozpoczęło się od zapoznania uczestników z rolą jaką pełnią słowniki oraz jakie istnieją ich rodzaje. W części praktycznej zadaniem uczniów było odnalezienie w konkretnym tekście słów błędnie zapisanych (słownik ortograficzny), a następnie wytłumaczenie znaczenia danego słowa (słownik wyrazów obcych) W trzecim zadaniu uczniowie musieli jeden wyraz zastąpić innym, o podobnym znaczeniu (słownik wyrazów bliskoznacznych). Po wykonaniu ćwiczeń wspólnie została zweryfikowana poprawność zadań. Chociaż umiejętność korzystania z tradycyjnych słowników nie jest już tak popularna jak kiedyś,  to i tak warto pokazać uczniom jak i gdzie szukać sprawdzonych informacji.