Dnia 28.04.2022 odbyło się kolejne spotkanie z podróżnikami. Tym razem gościliśmy Olę Synowiec oraz Arka Winiatorskiego. Opowiedzieli oni o pieszej wędrówce z Panamy do Kanady. Poznali się w Meksyku – odtąd szli razem „przez świat i przez życie”. Nasi Goście w niezwykle ciekawy sposób opowiedzieli o swoich przygodach. Dowiedzieliśmy się m.in. ile ważył wózek, z którym podróżowali, z jaką gościnnością byli przyjmowani, jak skończyło się spotkanie z „czujką” mafii oraz dlaczego niektórzy uznali ich za bezdomnych. Na barwnych zdjęciach mogliśmy ujrzeć np. największy na świecie pomnik karczocha czy kowbojskiego kapelusza, a także amerykańskie śluby „drive-thru”. Spotkanie przebiegało w bardzo swobodnej, przyjaznej atmosferze. Na uczestników czekała też niespodzianka – zostaliśmy również poczęstowani prażonymi konikami polnymi prosto z Meksyku.

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty