Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej przy współpracy z nauczycielem Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej – Panią Justyną Jasik, już po raz trzeci zorganizowała konkurs pt. "Mistrz Pięknego Pisma". Skierowany był on do wszystkich uczniów klas III-VIII ze szkół podstawowych z naszej gminy. Głównym celem było promowanie pisania ręcznego, kaligrafii i estetyki pisma.

Prace oceniano w dwóch kategoriach wiekowych i wyłoniono w nich następujących laureatów:

Uczniowie klas III-V szkół podstawowych:

I miejsce - Iga Maślińska – SP im Jana Pawła II w Szlichtyngowej,

II miejsce – Michał Hańko – SP im Jana Pawła II w Szlichtyngowej,

III miejsce – Jan Monkiewicz – SP im. Danuty Siedzikówny „Inki w Starych Drzewcach,

Wyróżnienia: Julia Petryw – SP im. Danuty Siedzikówny „Inki w Starych Drzewcach,

Kornelia Elsner – SP im. Danuty Siedzikówny „Inki w Starych Drzewcach.

Uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych:

I miejsce: Amelia Pańczar - Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Szlichtyngowej,

II miejsce: Arsen Bezbrody - SP im. Danuty Siedzikówny „Inki w Starych Drzewcach,

III miejsce: Oliwia Wojciechowska - SP im. Danuty Siedzikówny „Inki w Starych Drzewcach,

Wyróżnienia: Maja Lorenc – SP w Jędrzychowicach,

Kalina Flieger - SP im. Danuty Siedzikówny „Inki w Starych Drzewcach,

Viktoria Mielcarek - Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Szlichtyngowej.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami, natomiast laureaci pierwszych miejsc otrzymali długopis „Parkera” z grawerem. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział – konkursowe zadanie wymagało bowiem dużej samokontroli i dyscypliny. Mamy nadzieję, że w świecie, gdzie piszemy głównie na komputerze, sztuka pisma odręcznego wciąż będzie pielęgnowana.